کلام بزرگان_آیت الله مصباح یزدی 8 فروردین 1392

 

آیت الله مصباح یزدی 8 فروردین 1392 :

 

 

با اشاره به آیه کم مِّن فِئَةٍ قَلِیلَةٍ غَلَبَتْ فِئَةً کَثِیرَةً بِإِذْنِ اللّه : اگر اخلاص داشته باشید خدا چنان به کار شما برکت می‌دهد و چنان دل‌ها را متوجه حقیقت می‌کند که بر همه عوامل دیگر پیروز شوید. پس مواظب باشید اول در تشخیص کوتاهی نکنید، دوم در عمل اخلاص داشته باشید، سوم در معرفی به دیگران کوتاهی نکنید، و تا آن‌جا که از دست‌تان برمی‌آید تلاش کنید؛ آن وقت مطمئن باشید که خداوند نیز در همین دنیا به زحمت‌های شما بیش از آن‌چه شما انتظار داشته باشید، پاداش خواهد داد؛ کسی که صلاحیت داشته باشد را به سر کار خواهد آورد و به کارش نیز برکت خواهد داد.

 

استفاده از بیت‌المال برای پیروزی در انتخابات یعنی دزدیدن میلیاردها تومان از میلیون‌ها انسانی که گرفتاری‌های بی‌شماری دارند، برای رسیدن به مقامی احتمالی. 

* این زهر کشنده‌ بسیار خطرناکی است که در درون همه وجود دارد و مثلا اگر کسی دوست داشته باشد برای شاگرد اول شدن خود، حق دیگری را تضییع کند، شاخه‌ای از همان حب دنیاست که وقتی رشد کند می‌رسد به آن جایی که انسان حاضر می‌شود برای رسیدن به امیالش امام حسین علیه‌السلام را نیز شهید کند،‌ بنابراین باید حواسمان جمع باشد و از ابتدا آن را از پا درآوریم یا تضعیف کنیم.

مهم‌ترین عاملی که امام خمینی (ره) را بر همه قدرت‌های جهانی پیروز کرد اخلاص ایشان بود که شاخ و برگش به دل‌های شاگردان و دست‌پروردگانش سایه انداخت و در آن‌ها نفوذ کرد که توانستند با همه قدرت‌های عظیم جهانی مبارزه کنند،‌که رزمندگان هشت‌سال دفاع مقدس نمونه‌های عینی‌ آن بودند. عامل پیروزی، اخلاص در پیشگاه خدا و انجام وظیفه است، و عامل شکست‌ها، انحراف‌ها و ناسپاسی‌ها هم علاقه به زندگی و زرق و برق دنیا، پست و مقام، و سردوشی‌هاست.

انسان در هنگام رأی دادن نیز درمعرض این امتحان قرار می‌گیرد که ببیند به چه ملاکی کسی را انتخاب می‌کند و به او رأی می‌دهد. اگر ملاک در ترجیح این شد که چه کسی برای اسلام و انقلاب بهتر است آن وقت می‌توانیم کارمان را درست و با اخلاص انجام بدهم. تلاش کنیم هر چه ممکن است اطمینان بیشتری پیدا کنیم کسی را که اصلح از دیگران باشد انتخاب کنیم؛ کسی‌که برای اسلام و مسلمین نافع‌تر است، هم ارزش‌ها و احکام اسلامی را بهتر رعایت می‌کند و می‌کوشد بیشتر اجرا شوند، و هم سعی می‌‌کند حقوق مردم بیشتر رعایت شود و تبعیض و ظلمی واقع نشود. بنابراین باید اولا درست تحقیق کنیم، و ثانیا اگر خودمان به اطلاعات کافی دسترسی نداریم ‌که به صورت کامل افراد را بشناسیم، سعی کنیم از کسانی که آنها را می‌شناسند و به نظرشان اعتماد داریم که اهل هوی و هوس نیستند، پرس و جو کنیم.

منبع:

http://mesbahyazdi.ir/node/4443

/ 0 نظر / 9 بازدید