انتقاد شدید آیت الله کعبی از سخنان هاشمی درباره اسرائیل

 

 فلسطین یک مسأله‌ی اسلامی است، نه یک مسأله عربی

 

آیت الله کعبی 

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز  گفت: در مسأله فلسطین، اسرائیل دشمن حربی  مسلمانان است و جهاد دفاعی در مقابل اسرائیل  بر هر مسلمانی واجب است و همه مسلمانان  باید همه توان خود را در مقابل رژیم صهیونیستی  و دفاع از سرزمین اسلامی با هر وسیله‌ای که  می‌توانند به کار ببرند. 

 

 آیت الله کعبی در گفتگو با رجانیوز با اشاره به  برخی اظهار نظرها پیرامون آرمان فلسطین و نوع  تعامل جمهوری اسلامی با اسرائیل گفت: صحبت  کردن از موضع ضعف و با دیپلماسی محافظه  کارانه به مثابه‌ی یک نوع عقب نشینی از آرمان  انقلاب تلقی شده و محکوم است. 

 

عضو حقوقدان سابق شورای نگهبان با تاکید براینکه یکی از اصول انقلاب اسلامی اصل "استکبارستیزی" است که در "امریکا ستیزی" و "صهیونیست ستیزی" تبلور پیدا می‌کند افزود:

در خود قانون اساسی تشکیل امت اسلامی و دفاع از ملت‌های مظلوم و مستضعف یک وظیفه است و ما نباید مسائل رابه گونه‌ای رقم بزنیم که مسیر ایران اسلامی را از مسیر امت اسلامی جدا بکنیم. فلسطین یک مسأله‌ی اسلامی است، نه یک مسأله عربی و هویت فلسطین بر پایه‌ی هویت جهادی شکل می‌گیرد، نه هویت‌های ملی و اقلیمی.

 

این عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد:  بر این اساس شعار استراتژیک و پایه‌ای امام که می‌فرماید "اسرائیل باید از بین رود" هنوز زنده است و در وقت هماوردی و ستیزه‌جویی امریکا و رژیم صهیونیستی علیه مسلمانان و اسلام ستیزی و ایران ستیزی نباید از موضع ضعف صحبت کنیم، بلکه باید از موضع مقاومت اسلامی حرف بزنیم و از آن دفاع کنیم و هیچ‌گونه عقب‌نشینی در این زمینه جایز نیست. 

 

براین اساس رهبر انقلاب حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای فرمودند که اگر اسرائیل غلطی بکند تل آویو و حیفا را با خاک یکسان می‌کنیم. همچنین با صداقت و صراحت فرمودند که من انقلابی‌ام و دیپلمات نیستم. 

 

آیت الله کعبی همچنین خاطرنشان کردند که باید مسئولان نظام و شخصیت‌های کشور از موضع قدرت از آرمان فلسطین صحبت کنند و با شجاعت، قاطعیت و قدرت حرف دل ملت ایران و حرف دل امام و حرف دل رهبری و مقاومت اسلامی را بزنند.

 

وی در پایان با انتقاد از افرادی که اینگونه صحبت ها را مطرح می کنند گفت: این چه حرف‌هایی است؟

گو اینکه "افرادِ خسته" یا "افراد با تحلیل محافظه‌کارانه"می خواهند این‌گونه وانمود کنند که در قضیه‌ی آرمان ملت فلسطین باید به‌گونه‌ای حرف بزنیم که دل امریکایی‌ها و کشورهای وابسته به خط سازش را به دست بیاوریم. این بلوک سازش هیچ‌گاه با ملت و رهبری انقلاب اسلامی سر سازگاری و آشتی ندارد.

 

متن اصلی خبر اینجا

/ 0 نظر / 11 بازدید