سیستم اطلاع رسانی امید

      عزیزان من! اساسى‌ترین قضیه هم امید است. من به شما عرض بکنم؛ از جمله‌ى سخت‌ترین کارهائى که علیه من و شما دارد انجام می گیرد، این است که امید را در ماها بمیرانند. سعى کنید امید را زنده نگه دارید. هرچه میتوانید، شعله‌ى امید را در دل خودتان و در دل مخاطبانتان زنده نگه دارید. با امید است که می شود پیش رفت. امید هم امید بیجا نیست؛ امیدى است که واقعیتها کاملاً ما را به درستى آن نوید می دهد. (ولی امر مسلمین - 16 مرداد 91 - دیدار با دانشجویان)

بازخوانی اثرات منفی فتنه 88_ 1

  

کاظم جلالی ، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی

 

 

 

در الجزایر نگران ما بودند

 

 

 

به یاد دارم در نخستین سفرهای خارجی پس از انتخابات در الجزایر در جلسه ای که با دولتمردان داشتیم ، با توجه به اینکه مردم الجزایر نسبت به ایران سمپاتی قوی دارند و ایران را دوست دارند ، به محض ورود به فرودگاه با استقبال بعضی از نمایندگان مواجه شدیم که آنها از همان دقایف ابتدایی نگرانی خود را نسبت به سرنوشت مملکت ما اعلام می کردند چراکه جمهوری اسلامی ایران سردمدار یک تفکر بزرگ استقلال طلبی و مبارزه با باطل در عرصه جهانی است.  اگر به لحاظ فکری به عقبه جمهوری اسلامی نگاه کنید تاثیر بسزایی در روحیه اینها داشته است و این جریانات باعث شد اثر منفی زیادی به ذهن آنها وارد شود و همین مسائل موجب خراب شدن وجهه جمهوری اسلامی ایران شد.

 

در الجزایر در اجلاس مرتبطی که بین المجالس اسلامی برگزار شد ، همواره اینگونه بوده که کشور میزبان بیانیه ای را تهیه می کند ، و کشورهای عضو تغییراتی می دهند و در نهایت بیانیه الجزایر محسوب می شود. در آن مطلب متوجه پاراگرافی با این عنوان شدم که [انتخابات را به ملت ایران تبریک می گوییم و از آنها می خواهیم وحدت خود را در مقابل توطئه های پیش بینی شده حفظ کنند] ، به محض قرائت این جمله اعتراض خود را اعلام کردم و گفتم: انتخابات تبریک ندارد ، نتیجه انتخابات تبریک دارد!!  در این میان یکی از نمایندگان مجلس مصر که در جلسه حضور داشت در مقابل اعتراض من اعتراض کرد و گفت: نتیجه را تبریک نمی گوییم چراکه از آن بی اطلاع هستیم و نمی دانیم در آخر چه خواهد شد ، در پاسخش گفتم شما که ساز و کار کشور ایران را می دانید ، وقتی که می گویید ما انتخابات را تبریک می گوییم معنایش این است که نتیجه اتخابات هرچه که شد.


و دوباره نماینده مصر اعتراض کرد و دوباره گفتم ایران یک کشور دارای دموکراسی است ، از عوارض دموکراسی، اعتراض است؛ چون مردم رای دادند برای رای خود ارزش قائل هستند بنابراین حق اعتراض دارند، مجددا نماینده مصر اعتراض کرد و باز گفتم ایران کشوری است که رئیس جمهورش همانند کشور مصر دائمی نیست که بخواهد 30 سال ریاست کند. در ایران هر 4 سال یک بار رئیس جمهور تغییر می کند. باز اعتراض کرد و من دوباره گفتم شما خود می دانید در دوره قبل انتخابات مصر رقیب آقای حسنی مبارک  آقایی به نام ایمان نور بودند؛ آقای ایمان نور با بیان اینکه من احمدی نژاد مصر هستم یک میلیون رای آورد ، شما با این آقا چه کار کردید؟ گفت من او را نمی شناسم و نمی دانم ماجرا از چه قرار است. در جوابش گفتم بنده عضو کمیته حقوق بشر بین المجالس در ژنو هستم و می دانم چه بلایی بر سر او آمده است. ایشان در زندان هستند. تصاویر شکنجه های ایشان را خانمش آورد و نشان داد و گناهش این بود که به نتیجه انتخابات اعتراض کرده بود ، حال شما مقایسه کنید که شما چگونه برخورد کردید و ایران چگونه برخورد کرد؟ بعد از انور سادات بیش از سی سال است که حسنی مبارک رئیس جمهور این کشور است. می خواهم این را بگویم که موسوی ، به قدری اشتباه کرد که حال باید پاسخگوی کشورهای اینچنینی باشیم! طبعاٌ کسانی که لطمه به نظام زدند، باید پاسخگو باشند.  

 

 

برگرفته از ویژه نامه رمز عبور 3 _ خرداد 1389_ دانلود از اینجا

 

 

 

 

[ ۱۳٩٢/٢/٢٦ ] [ ۱٠:۳٩ ‎ق.ظ ] [ سردبیر 1 ]

[ نظرات () ]